Kilpailukalenteri

 

Kilpailut ja testit
PäivämääräKilpailu/testiPaikkakunta ja kisasivutOsallistujat
Syyskuu   
8.-10.9.2017

16th Silver

Skate 2017

Kuopio, 

https://www.kuta.fi/silver-skate/silver-skate-2017-vol-2/

Sani, Emma-Leena, Silja, Violetta, Elina, Sissi, Hilkka, Heikki, Ida, Inka
14.9.2017YL testit Oulu 
Lokakuu   
14.-15.10.2017Seinäjoen kutsukisat

Seinäjoki, 

http://www.seinajoentaitoluistelijat.fi/kilpailukalenteri/kausi-2017-2018/kutsukilpailut-seinajoella-14-15/

Helmi, Inka, Elisa, Saana, Heikki, Maria, Fanni, Maija, Venla, Pihla, Hilkka, Elina, Sissi, Emma-Leena, Sani, Neea, Silja
21.-22.10.2017

1. valinta

YL juniorit +seniorit

Kerava, 

https://kels.seura.info/kilpailut/seuran-jarjestamat-kilpailut/2017-2018/21-22-10-2017-stll-1-valintakilp/

Violetta

28.-29.10.2017

1. valinta YL

SM-noviisit

Espoo, 

https://espoonjaataiturit.sporttisaitti.com/kilpailut/sm-noviisien-1-valintakilpailu-2/

Silja
Marraskuu   
4.11.2017

1. valinta ML

SM-noviisit

Kaarina, 

https://www.kaarinantaitoluistelijat.fi/tapahtumat/2017-2018/1-sm-valintakilpailut-2017/

Silver Stars

4.-5.11.2017

Jackson Haines Cup

Kokkola, 

https://kokkolantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpailut/jackson-haines-cup-2017/

Sara, Fanni, Maija, Mona, Saana, Inka, Helmi P, Hilkka, Pihla, Veera, Helmi S, Venla, Sani, Emma-Leena, Neea, Sissi, Elina, Silja, Violetta, Kia
11.11.20171. valinta YL debytantit

Järvenpää, 

https://jtl.sporttisaitti.com/kilpailut/yl-jt-ml-1-vk-11-11-2017/

Sissi, Elina
18.-19.11.2017Wasa Cup

Vaasa, 

http://www.vaasanluistinkerho.fi/kilpailut/wasa-cup-2017/

Helmi P, Emma-Leena, Sani, Kia
26.11.2017

1. valinta

ML juniorit

ja aikuiset

Lahti, https://www.lahdentaitoluistelijat.fi/kilpailut/omat-kilpailut/ml-kansallisten-sarjojen-1-kilpa/Arctic Ice Stars, Funtastic Ice Stars
Joulukuu   
2.12.2017YL testitRovaniemi 
3.12.20171. valinta YL Noviisit, ML Tulokkaat ja Noviisit

Rovaniemi

https://www.rovaniementaitoluistelijat.net/kilpailutoiminta/roita-n-jarjestamat-kilpailut/ml-tulokkaiden-ja-ml-yl-noviisie/

Sparkling Stars, Little Stars, Emma-Leena, Neea, Sani
9.-10.12.2017Oulu SkateOulu, http://www.oulunluistelukerho.fi/sivu/fi/oulu_skate_2017/

Meeri, Venla H, Lotta, Elea, Nenna, Maria,

Fanni, Henni, Sara, Patricija, Heikki, Maija, Helmi P, Saana, Elisa, Inka, Hilkka, Elina, Sissi, Sani, Emma-Leena, Neea, Silja, Violetta, Kia

9.12.2017

2. valinta ML

SM-noviisit

Jyväskylä, https://www.jytls.fi/muodostelmaluistelun-sm-valintak/Silver Stars
Tammikuu   
5.-7.1.2018Froggie Cup 2018Helsinki, http://www.hsk.fi/kilpailut/kausi-2017-2018/froggie-cup-2018/Sissi
13.1.2018YL kutsukisat tähtisarjoillePietarsaari, https://www.jeppisskating.fi/kilpailut/kausi-2017-2018/pietarsaaren-kutsukilpailut-13-1/Ida, Mona, Inka, Elisa, Helmi P, Helmi S, Venla
13.-14.1.2018

2. valinta YL

SM-noviisit

Lahti, 

https://www.lahdentaitoluistelijat.fi/kilpailut/omat-kilpailut/sm-noviisien-2-valintakilpailu-1/

Silja
20.1.2018

2. valinta

ML juniorit

ja aikuiset

Lappeenranta, 

http://www.saiml.fi/kilpailut/ml-2-kilpailu-20-1-2018/

Arctic Ice Stars, Funtastic Ice Stars
27.-28.1.2018

2. valinta

YL juniorit +seniorit

Oulu, http://www.oulunluistelukerho.fi/sivu/fi/etusivulla/sm-noviisien_1_valintakilpailu/Violetta
Helmikuu   
1.-4.2.2018PM-kilpailutRovaniemi, https://www.stll.fi/luistelijalle/nordics-2018/ 
10.2.20182. valinta YL debytantit

Pori, 

http://www.porita.net/kilpailut-2017-2018/debytanttien-ja-minorien-2-valin/

Elina, Sissi
18.2.2018

2. valinta ML Tulokkaat ja ML+YL

Noviisit

Jyväskylä, https://www.jytls.fi/ml-tulokkaat-ja-noviisit-yl-novi/Sparkling Stars, Little Stars, Sani, Emma-Leena, Neea
24.-25.2.2018

YL Santasport

Cup 2018

Rovaniemi, 

https://www.rovaniementaitoluistelijat.net/kilpailutoiminta/roita-n-jarjestamat-kilpailut/santasport-cup-2018/

kaikki kilpayksärit
Maaliskuu   
10.-11.3.2018Debytanttien ja Noviisien KH ja HF

Espoo, 

https://etkespoo.sporttisaitti.com/tapahtumat2/debytanttien-ja-noviisien-kulta-/

Sissi, Sani, Neea
17.-18.3.2018ML kansallisten sarjojen 3. kilpailuNaantali, http://www.jopox.fi/kolmaskisa/Arctic Ice Stars, Silver Stars, Sparkling Stars
17.-18.3.2018

Pohjoisen

alueen alue-mestaruus-kisat

Vaasa, 

kisasivut

Neea, Emma-Leena, Sani, Sissi, Elina, Pihla, Veera, Hilkka, Helmi, Maija, Elisa, Inka, Ida, Maria, Fanni, Elea, Nenna, Meeri
16.-18.3.2018Barents Winter Games 2018Luulaja, http://barentssports.com/bwg2018Silja, Violetta
24.-25.3.2018SM-noviisien Hopeafinaali

Tampere, 

kisasivut

Silja
Huhtikuu   
Toukokuu